هنرستان پسرانه فنی و حرفه ای باقرالعلوم (ع) اداره آموزش و پرورش منطقه 7 تهران

گزارش دوره های فوق برنامه

گزارش کلاس های فوق برنامه

گزارشی از فعالیت های هنرستان و اساتید گرامی در خصوص فعالیت ها و دوره های فوق برنامه هنرستان به اختصار ارائه میگردد.

.

پنج جلسه آموزشی با عنوان (( سلام گوگل ))

امروزه با تغییرات تکنولوژی و فناوری و همچنین به وجود آمدن شرایط کسب و کاری و تحصیل آنلاین نیاز  هر چه بیشتر ما به ابزارهای استفاده از محیط های آنلاین بیشتر شده است که گوگل ابزارهای را در اختیار ما قرار می‌دهد تا بتوانیم نیازهای خود را برآورده کنیم در این دوره هنرجویان با ابزارهای مانند گوگل داکس و همچنین گوگل و سایر مواردی که مورد نیاز آنها خواهد بود آشنا می شوند.

پنج جلسه آموزشی با عنوان (( پنل توسعه فردی ))  

دوره پنل توسعه فردی با حضور روانشناس و مشاور هنرستان دکتر مهدی اسماعیلی برگزار شد که در این دوره سعی گردیده است که هنرجویان با مشخص کردن اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود در حوزه تحصیلی و زندگی و انتخاب نقشه راه مناسب خودشان برنامه ریزی کافی برای انجام به موقع دروس و همچنین زندگی شخصی انجام دهند همچنین و مزایا و معایب تحصیل در شرایط کرونا و به صورت آنلاین نیز بررسی می گردد و به سوالات احتمالی هنرجویان به خانواده‌هایشان پاسخ داده می شود.

.

سه جلسه آموزشی با عنوان (( خلق محتوا با مایکروسافت ))

یکی از مهمترین مهارت هایی که هنرجویان امروزه باید با آن آشنا باشند مهارت تولید محتوا می باشد از آنجایی که در نرم افزار مایکروسافت ابزارهای را در اختیار هر فرد برای تولید محتوای بهتر و جذاب تر قرار می‌دهد در این دوره هنرجویان با این ابزارها آشنا می‌شوند و نحوه استفاده آن برای تولید و خلق یک محتوای آموزشی مناسب را فرا می‌گیرند.

.

سه جلسه آموزشی با عنوان (( کسب و کار بر بال فناوری))

 در این دوره هنرجویان و با فناوری های نوظهور 10  سال آینده آشنا می‌شوند و با کسب و کارهایی که به اقتضای این فناوری ها به وجود می‌آیند آشنا می شوند و جایگاه خود را در آن پیدا می‌کنند و به این موضوع بیشتر فکر می‌کنند که در چه حوزه‌ای تخصص و مهارتهای لازم را باید کسب باید نمایند  تا بتوانند با مشاغلی که در آینده بر اثر این فناوری ها به وجود می آیند کسب و کاری راه اندازی نموده و یا در کسب و کاری مشغول به کار شوند.نوجوان توانمند

گزارش تصویری کارگاه ((نوجوان توانمند)) با حضور جناب آقای دکتر اسماعیلی و سرکار خانم موسوی برای کلاس 101

ادامه مطلب...

کارگاه خانواده توانمند

اولین کارگاه خانواده توانمند باحضور اولیاء محترم کلاس های 101 و 102 برگزار شد.

ادامه مطلب...

رویداد سه روزه کارآفرینی و برنامه‌نویسی دانش آموزی

رویداد سه روزه کارآفرینی و برنامه‌نویسی با هدف تقویت روحیه کارآفرینی از 25 خرداد ماه به مدت سه روز در سالن همایش های شهید قندی برگزار شد :
کسب مقام اول تیم دانوپ از هنرستان پسرانه باقرالعلوم منطقه 7 در رویداد کارآفرینی و برنامه‌نویسی وزارت ارتباطات

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه 7 شهر تهران، رویداد کارآفرینی و برنامه‌نویسی وزارت ارتباطات ویژه دانش آموزان با هدف تقویت روحیه کارآفرینی از 25 خرداد ماه به مدت سه روز در سالن همایش شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور معاون وزیر وزارت ارتباطات برگزار شد.

دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی علاوه بر حضور در کارگاه های کد نویسی ، برنامه نویسی و خلاقیت آموزش های لازم در خصوص چگونگی وارد شدن به حوزه کسب و کار و تبدیل ایده به محصول آشنا شدند و ایده های خود را به چالش کشیده و در این خصوص به رقابت پرداختند. تیم دانوپ از هنرستان پسرانه باقرالعلوم منطقه هفت با محصول "کارومَد" موفق به کسب رتبه اول شد.

راه اندازی انجمن فارغ التحصیلان هنرستان باقرالعلوم (ع)

انجمن فارغ التحصیلان هنرستان باقرالعلوم

انجمن فارغ التحصیلان هنرستان باقرالعلوم (ع) به عنوان شخصیت حقوقی مستقل و رسمی (در شرف تاسیس)، تحکیم روابط دوستانه هنرستانی، تبادل اطلاعات علمی و فرهنگی و ارتقای سطح آگاهی تخصصی بیش از1500 عضو بالقوه انجمن است.

این انجمن دارای وظایف متنوع زیر است:


انجمن تلاش خواهد کرد زمینه مشارکت فارغ التحصیلان هنرستان را در فعالیتهای علمی و فرهنگی کشور فراهم سازد تا از این طریق به مهارت آنان بیفزاید و آخرین دستاوردهای علمی را در اختیار آنان قرار دهد و جامعه را از توانمندیها و استعدادهای بالقوه بهره‌مند کند.
جمعیت صدها هزار نفری فارغ التحصیلان هنرستان از استعدادهاو توانمندی بالایی برخوردارند که از سویی کشور ما به شدت نیازمند بهرهگیری از آن است و از سوی دیگر آنان مشتاق ارائه همه توان خود به جامعه هستند و در این میان انجمن همچون پل ارتباطی میان این جامعه و جمعیت فارغ التحصیلان، ایفای نقش میکند و با شناسایی استعدادها و توانمندی‌های اعضاء و شناخت نیازهای جامعه در خدمت فارغ التحصیلان و کشور خواهد بود.
از نگاه دیگر تأثیر گذاری بر نظام آموزش عالی کشور در خصوص تصحیح سیاست-ها، روشها و برنامه های آموزشی و پژوهشی، در جهت بهبود وضعیت موجود، میتواند یکی از کارکردهای این انجمن باشد.
بررسی و ایجاد زمینه جذب فارغ‌التحصیلان هنرستان در بازار کار، مطالعه و تحقیق در مسائل اقتصادی و اجتماعی و اجرای طرحهای تحقیقاتی در زمینه برنامه های توسعه و عمران، مشارکت فارغ التحصیلان در رشد کمی و کیفی هنرستان، آگاهی هنرستان از میزان و کیفیت کارایی فارغ التحصیلان به منظور بهبود برنامههای آموزشی و پژوهشی و ترویج دانش و فنآوری نیز از دیگر هدفهای این انجمن است.

برخی از خدمات انجمن

 1. برقراری ارتباط با سایر سازمان های غیر دولتی جهت تبادل نظر و معرفی انجمن.
 2. برگزاری گردهمایی های دانش آموختگان.
 3. برگزاری اردوهای یک و چند روزه سیاحتی و زیارتی .
 4. برگزاری سمینار، همایش و سخنرانی ها.
 5. شرکت در همایش های داخل و خارج از هنرستان.
 6. برگزاری کلاس های آمادگی آزمون ها.
 7. برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی .
 8. برگزاری بازارچه های کارآفرینی و خود اشتغالی.
 9. تشکیل صندوق قرض الحسنه ویژه فارغ التحصیلان.
 10. جلب همکاری سازمان ها و ارگان ها جهت تحقق اهداف اقتصادی و اشتغالزایی اعضای انجمن.
 11. ایجاد تعاونی های چند منظوره.
 12. همکاری با برخی از وزارتخانه ها در ارتباط با اشتغالزایی دانش آموختگان

هنرجویان سال آخر هنرستان و همچنین فارغ التحصیلان سال های گذشته این هنرستان میتوانند با تکمیل فرم عضویت در فعالیت های انجمن شرکت نموده و از خدمات انجمن بهره مند شوند .

راه اندازی شرکت تعاونی آموزشگاهی در هنرستان (در شرف تاسیس)

شرکت تعاونی آموزشگاهی باقرالعلوم (ع)

فعالیت های تیمی و همکاری دانش آموزان درکنار یکیدیگر از جمله مواردی است که همیشه مورد بحث بوده است ، چراکه افراد در این گونه محیط ها است که یاد میگیرند چگونه نقد پذیر باشند ، به نظرات هم احترام بگزارند از همدیگر بیاموزند و با برنامه ریزی و کمک یکیدیگر به هدف خود برسند.
در واقع تعاونی مکانی است که در آن دانش آموزان شیوه مشارکت در فعالیت های گروهی عملاً به دانش آموزان آموخته می شود و حس تعاون به صورت بنیادی در ذهن نوجوانان جای گرفته و در باروری ابعاد سازنده شخصیت آنان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

در این گونه شرکت ها دانش آموزان خود مالک و سهامدار شرکت می باشند، ضمن اینکه این تعاونی ها کالای مورد نیاز اعضا را نیز با حداقل قیمت و با کیفیت مناسب تأمین و از خرید بی رویه دانش آموزان از منابع غیرمجاز و غیر بهداشتی نظیر دست فروش ها جلوگیری می نماید. سود حاصل از فعالیت های اقتصادی عیناً بین اعضا تقسیم می شود و بدین طریق هر دانش آموز از مزایای همکاری و کمک به دیگران نیز بهره مند می گردند.

هدف اصلی از تشکیل این تعاونی ها، آموزش و ترویج اصول و مفاهیم تعاون در بین دانش آموزان و تشویق آنان به همکاری و همیاری با یکدیگر و شرکت در کارهای گروهی و رشد حس مسئولیت پذیری و احترام به رأی و نظر دیگران و همچنین آشنایی با راه اندازی کسب و کار و درآمدزایی توسط خود دانش آموزان است.

مهمترین اهداف تعاونی های آموزشگاهی:

 1. ترویج روحیه همکاری متقابل، همفکری و انجام خدمات گروهی.
 2. آموزش و ایجاد روحیه مشارکت و مداخله گری فعال در امور اجتماعی و اقتصادی.
 3. آموزش و تقویت مهارت در زمینه ی چگونگی تصمیم گیری درست و به هنگام.
 4. آشنایی با قوانین و مقررات و پیروی از آن ها.
 5. ایجاد توانایی جلب اعتماد در دیگران.
 6. فعالیت در قالب همکاری های جمعی و تامین مالی جمعی (crowd founding) .
 7. تأمین ملزومات و کالاهای مورد نیاز مصرفی دانش آموزان از جمله خوراک، پوشاک، لوازم التحریر، با قیمت کمتر از بازار و با کیفیت مناسب تر.
 8. برنامه ریزی و اجرای فعالیت های فوق برنامه، کنکوری ، تأمین ملزومات اولیه مدرسه، تجارب محدود و کاملاً هدایت شده درون آموزشگاهی و همانند آن ها گسترش یابد.
 9. آموزش علمی مدیریت و چگونگی تصمیم گیری صحیح و آشنایی تدریجی با مباحث برنامه ریزی و اداره سازمان های اقتصادی و اجتماعی کوچک توسط دانش آموزان و نیز آشنایی با مقررات و قوانین کار و فعالیت همچنین لزوم تبلیغات از قانون توسط آن ها به عنوان یک باور، انجام فعالیت های اقتصادی و واگذاری فعالیت های غیر آموزشی.
 10. ایجاد نگرش کارآفرینی و خوداشتغالی در بین دانش آموزان به جای کارمندی

هنرجویان هنرستان باقرالعلوم ، اولیا ، همکاران آموزشی و اجرایی و همچنین اعضای انجمن فارغ التحصیلان میتوانند جهت عضویت فرم های پیوست این مطلب را دانلود نموده و پس از تکمیل نمودن برای همه روزه و در ساعات اداری به دفتر تعاونی در هنرستان مراجعه کنند .

قهرمانی تیم فوتسال

قهرمانی تیم دانش آموزی هنرستان باقرالعلوم در مسابقات محلات استان تهران را به دانش آموزان شایسته و هنرستان تبریک عرض می نماییم.