هنرستان پسرانه فنی و حرفه ای باقرالعلوم (ع) اداره آموزش و پرورش منطقه 7 تهران

      

   

هنرستان باقرالعلوم با هدف ایجاد زمینه برای شکوفایی استعداد های دانش آموزان، ایجاد محیطی تربیتی و مناسب رشد و بالندگی، ازبین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی، ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم، احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان و... تاسیس گردید.

 

       

   

حزئیات کنکور 98

براساس مصوبه جلسه پانزدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو، رشته‌هایی که در کنکور فنی وحرفه ای سال 1396با آزمون، پذیرش دانشجو داشته اند درسال 1398 هم به همان صورت پذیرش دانشجو خواهند داشت.

مدیرکل دفتر آموزش های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش در این رابطه بیان داشت بر اساس این مصوبه رشته های:


الکتروتکنیک
تأسیسات_مکانیکی
تربیت بدنی
حسابداری
شبکه و نرم‌افزار
صنایع غذایی
گرافیک
مکانیک خودرو
نقشه کسی معماری


با برگزاری آزمون اقدام به جذب دانشجو در کنکور فنی‌ و حرفه‌ای (کاردانی پیوسته) خواهند نمود.

بنابراین رشته حسابداری و کامپیوتر امسال با امتحان ورودی (کنکور)جذب دانشجو خواهد داشت

اردوی زیارتی مشهد مقدس

الَسُلامُ عَلَیکَ یا عَلی بنِ مُوسَی الِّرضا (ع) عاشقان سفر زیارتی با برنامه های سیاحتی آماده شوید.

با سلام خدمت هنرجویان پایه دهم حسابداری و کامپیوتر .جهت مشرّف شدن به زیارت امام هشتم امام رئوف از روز چهارشنبه ۹۷/۱۰/۵ ثبت نام انجام می شود مبلغ هزینه سفر ۳/۲۰۰/۰۰۰ریال (سیصدوبیست هزارتومان) می باشد.

زمان : پایان امتحانات ترم اول روز عزیمت به مشهدُالرِضا(ع) چهارشنبه۹۷/۱۰/۱۹

ساعت: ۱۵ از هنرستان باقرالعلوم(ع)

زمان برگشت از مشهد مقدّس شنبه شب ساعت: ۲۲(۱۰شب) و رسیدن به مبدا تهران روز یکشنبه صبح می باشد.

(وسیله رفت و برگشت قطار)

التماس دعا .


یا ضامن آهو ما را بِطَلَب، تو را به کبوترهای حرمت ما را بِطَلَب
گر چه گُنَه کارُ خطاکاریمُ پَشیمانیم مارا بِطَلَب، ما عاشق اَهللِبیتیم ما را بِطَلَب
اِنشاالله وعده راز و نیاز ما حرم زیبا و معطّر امام رضا(ع).


شورای امور فرهنگی مذهبی باقرالعلوم(ع)

قهرمانی تیم فوتسال

قهرمانی تیم دانش آموزی هنرستان باقرالعلوم در مسابقات محلات استان تهران را به دانش آموزان شایسته و هنرستان تبریک عرض می نماییم.

کارت دانش آموزی

نمونه کارت دانش آموزی هنرستان باقرالعلوم 

برنامه امتحانات

اولیای محترم هنرستان باقرالعلوم (ع)


همانطور که مشاهده می فرمایید برنامه امتحانات دیماه در کانال مدرسه و سایت مدرسه بارگذاری شده است.

شما عزیزان می توانید کارنامه نمرات مستمر دروس غیر پودمانی و برنامه امتحانی هنرجویان عزیز را در پروفایل همکلاسی مشاهده بفرمایید.


با شروع امتحانات دیماه حضور و غیاب دانش آموزان با دستگاه و به وسیله کارت دانش آموزی امکان پذیر است. هزینه کارت دانش آموزی مبلغ 10000 ( ده هزار تومان) می باشد و هنرجویان محترم در روز شنبه با پرداخت این هزینه کارت خود را از معاونت مربوطه دریافت نمایند.


موفق و سربلند باشید - شورای برنامه ریزی هنرستان باقرالعلوم (ع)

    

هنرستان ها زمینه مناسبی برای فرهنگ سازی تفکر کارافرینی در کشور است که در همین راستا توجه به رشته های فنی وحرفه ای جهت مهارت آموزی دانش آموزان از سیاست های راهبردی وزارت آموزش و پرورش می باشد.

رئیس اداره فنی حرفه ای و آموزش های مهارتی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه اشتغال جوانان مهم ترین دغدغه مسئولان کشور در شرایط کنونی است گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته زمنیه اشتغال زایی و کارآفرینی در رشته های فنی و حرفه ای بیش از رشته های نظری است.

   

    

آئین نامه آموزشی و شرایط فارغ التحصیلی هنرجویان

 

قبولی در پایه دوم

1 -  دانش آموزان پایه دوم مردودی ندارند . و چنانچه در درس یا دروسی نمره سالانه کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) کسب نمایند می توانند در امتحانات شهریور ماه شرکت کنند تا نمره حد نصاب قبولی را کسب کنند. اما در هر حال به پایه سوم راه می یابند.

2 -  چنانچه دانش آموزان پایه دوم پس از امتحانات شهریور ماه موفق به کسب نمره حد نصاب قبولی در درس یا دروسی نگردد، می بایستی دروس سال سوم را انتخاب نماید ( به سال سوم وارد شده ) و در تابستان و دی ماه  سال سوم دروس باقیمانده از پایه دوم را انتخاب واحد نموده و بگذراند

 

قبولی در درسهای غیر نهایی سال سوم

1 -  پس از برگزاری امتحانات پایانی نوبت دوم (خرداد) زمانی  هنرجو در هر یک از درس های غیر نهایی قبول شناخته می شود که نمره سالانه وی در هر درس کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) آن درس نباشد .

2 -  دانش آموزی که پس  از  امتحانات  نوبت  دوم شرایط قبولی را در درس یا درس هاییرا  احراز نکند و یا  درسهایی  از  سا لهای  قبل  وی  باقیماند ه باشد می تواند در امتحانات همان دروس در شهریور و یا دی ماه شرکت کند و نمره قبولی را دریافت کند .