هنرستان پسرانه فنی و حرفه ای باقرالعلوم (ع) اداره آموزش و پرورش منطقه 7 تهران

      

   

هنرستان باقرالعلوم با هدف ایجاد زمینه برای شکوفایی استعداد های دانش آموزان، ایجاد محیطی تربیتی و مناسب رشد و بالندگی، ازبین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی، ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم، احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان و... تاسیس گردید.

 

       

   

جلسه شورای دانش آموزی

جلسه شوراء دانش آموزی در تاریخ 28 دی ماه 98 با حضور نمایندگان هنرجویان و جناب آقای سیف الله  زاده معاونت پرورشی هنرستان با هدف برسی و برطرف کردن مشکلات هنرستان برگزار گردید.

ادامه مطلب...

دومین جلسه آموزش خانواده دی ماه

سلام و عرض ادب خدمت اولیاء گرامی 

دومین جلسه آموزش خانواده روز سه شنبه 10 دی ماه ساعت 15 در سالن هنرستان باقرالعلوم (ع)

مدرس : خانم دکتر موسوی

موضوع: تربیت جنسی نوجوانان

حضور شما دوستان مزید امتنان است.

شورائ برنامه ریزی هنرستان باقرالعلوم(ع)

برنامه امتحانات دیماه

برنامه امتحانی دی ماه 98

اولین جلسه آموزش خانواده

اولین جلسه آموزش خانواده با موضوع کنترل خشم والدین روز یکشنبه ۱۷ آذر ساعت ۱۶ در سالن هنرستان برگزار میگردد.

حضور متعهدانه شما اولیاء عزیز باعث ارتقا و اثر بخشی بیشتر جلسات و بالا رفتن تعامل مدرسه و خانواده می باشد.

مدرس این جلسه جناب آقای دکتر اسماعیلی می باشد.

باتشکر شورای برنامه ریزی هنرستان فنی و حرفه ای باقرالعلوم(ع)

جلسه گروه حسابداری شهر تهران

 جلسه گروه حسابداری شهر تهران در روز پنج شنبه مورخ 1398/9/14 در هنرستان فنی و حرفه ای باقرالعلوم(ع) برگزارشد.

در این جلسه جناب آقای نوروزپور و اعضای تیم های دانوپ و کارومد فعالیت های هنرستان را برای حضار در جلسه شرح دادند و مورد استقبال حاضرین قرار گرفت.

ادامه مطلب...

    

هنرستان ها زمینه مناسبی برای فرهنگ سازی تفکر کارافرینی در کشور است که در همین راستا توجه به رشته های فنی وحرفه ای جهت مهارت آموزی دانش آموزان از سیاست های راهبردی وزارت آموزش و پرورش می باشد.

رئیس اداره فنی حرفه ای و آموزش های مهارتی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه اشتغال جوانان مهم ترین دغدغه مسئولان کشور در شرایط کنونی است گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته زمنیه اشتغال زایی و کارآفرینی در رشته های فنی و حرفه ای بیش از رشته های نظری است.

   

    

آئین نامه آموزشی و شرایط فارغ التحصیلی هنرجویان

 

قبولی در پایه دوم

1 -  دانش آموزان پایه دوم مردودی ندارند . و چنانچه در درس یا دروسی نمره سالانه کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) کسب نمایند می توانند در امتحانات شهریور ماه شرکت کنند تا نمره حد نصاب قبولی را کسب کنند. اما در هر حال به پایه سوم راه می یابند.

2 -  چنانچه دانش آموزان پایه دوم پس از امتحانات شهریور ماه موفق به کسب نمره حد نصاب قبولی در درس یا دروسی نگردد، می بایستی دروس سال سوم را انتخاب نماید ( به سال سوم وارد شده ) و در تابستان و دی ماه  سال سوم دروس باقیمانده از پایه دوم را انتخاب واحد نموده و بگذراند

 

قبولی در درسهای غیر نهایی سال سوم

1 -  پس از برگزاری امتحانات پایانی نوبت دوم (خرداد) زمانی  هنرجو در هر یک از درس های غیر نهایی قبول شناخته می شود که نمره سالانه وی در هر درس کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) آن درس نباشد .

2 -  دانش آموزی که پس  از  امتحانات  نوبت  دوم شرایط قبولی را در درس یا درس هاییرا  احراز نکند و یا  درسهایی  از  سا لهای  قبل  وی  باقیماند ه باشد می تواند در امتحانات همان دروس در شهریور و یا دی ماه شرکت کند و نمره قبولی را دریافت کند .