هنرستان پسرانه فنی و حرفه ای باقرالعلوم (ع) اداره آموزش و پرورش منطقه 7 تهران

      

   

هنرستان باقرالعلوم با هدف ایجاد زمینه برای شکوفایی استعداد های دانش آموزان، ایجاد محیطی تربیتی و مناسب رشد و بالندگی، ازبین بردن دغدغه خاطر اولیا از نظر امور آموزشی و اخلاقی، ایجاد محیط مبتنی بر روابط سالم و دوطرفه بین دبیران، کادر آموزشی - انضباطی و تربیتی با دانش آموزان و اولیا محترم، احترام متقابل بین اولیا و دانش آموزان و ارزش نهادن به پیشنهادات منطقی و معقول آنان و... تاسیس گردید.

 

       

   

برنامه آزمون آنلاین اسفند ماه

اطلاعیه بسیار مهم و ضروری !!!

اطلاعیه بسیار مهم و ضروری !!!

سلام و درود محضر اولیاء و هنرجویان عزیز

جلسه فوق العاده شورای هنرستان با حضور مدیریت ، معاونین، نماینده دبیران و نمایندگان گروه های حسابداری،کامپیوتر و عمومی به منظور اتخاذ تصمیمات لازم برای کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و متعاقبا برنامه ریزی درسی و تولید محتوای آموزشی لازم در ایام تعطیل پیش رو در مورخه دوشنبه 5 اسفند ماه 98 در دفتر هنرستان باقرالعلوم(ع) تشکیل گردید که اهم مصوبات این شورا به شرح ذیل به اطلاع میرسد :

ادامه مطلب...

میدان تیر

اردوی میدان تیر مربوط به درس دفاعی هنرجویان پایه دوازدهم  در تاریخ 28 بهمن ماه برگزار شد.

ولادت حضرت زهرا ( روز مادر )

جشن ولادت حضرت زهرا (س) و روز مادر در روز شنبه 26 بهمن 1398 با حضور دانش آموزان و دبیران برگزار شد.

ادامه مطلب...

کلاس کنکور 305

کلاس کنکور دانش آموزان 305 در روز پنج شنبه 24 بهمن ماه 1398 با تدریس جناب آقای نصیری برگزار شد .

ادامه مطلب...

    

هنرستان ها زمینه مناسبی برای فرهنگ سازی تفکر کارافرینی در کشور است که در همین راستا توجه به رشته های فنی وحرفه ای جهت مهارت آموزی دانش آموزان از سیاست های راهبردی وزارت آموزش و پرورش می باشد.

رئیس اداره فنی حرفه ای و آموزش های مهارتی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه اشتغال جوانان مهم ترین دغدغه مسئولان کشور در شرایط کنونی است گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته زمنیه اشتغال زایی و کارآفرینی در رشته های فنی و حرفه ای بیش از رشته های نظری است.

   

    

آئین نامه آموزشی و شرایط فارغ التحصیلی هنرجویان

 

قبولی در پایه دوم

1 -  دانش آموزان پایه دوم مردودی ندارند . و چنانچه در درس یا دروسی نمره سالانه کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) کسب نمایند می توانند در امتحانات شهریور ماه شرکت کنند تا نمره حد نصاب قبولی را کسب کنند. اما در هر حال به پایه سوم راه می یابند.

2 -  چنانچه دانش آموزان پایه دوم پس از امتحانات شهریور ماه موفق به کسب نمره حد نصاب قبولی در درس یا دروسی نگردد، می بایستی دروس سال سوم را انتخاب نماید ( به سال سوم وارد شده ) و در تابستان و دی ماه  سال سوم دروس باقیمانده از پایه دوم را انتخاب واحد نموده و بگذراند

 

قبولی در درسهای غیر نهایی سال سوم

1 -  پس از برگزاری امتحانات پایانی نوبت دوم (خرداد) زمانی  هنرجو در هر یک از درس های غیر نهایی قبول شناخته می شود که نمره سالانه وی در هر درس کمتر از حد نصاب قبولی (10یا 12) آن درس نباشد .

2 -  دانش آموزی که پس  از  امتحانات  نوبت  دوم شرایط قبولی را در درس یا درس هاییرا  احراز نکند و یا  درسهایی  از  سا لهای  قبل  وی  باقیماند ه باشد می تواند در امتحانات همان دروس در شهریور و یا دی ماه شرکت کند و نمره قبولی را دریافت کند .